مشخصات و اطلاعات رادیو میکروتیک RBGroove52HPn
رادیو میکروتیک Groove 52 کوچکترین مدل در سری دستگاههای مورد استفاده در فضای باز است که بهطور کامل از ویژگیها و امکانات پیشرفته سیستمعامل RouterOS بهره میبرد. این رادیو وایرلس میکروتیک ضد آب، مقاوم و بدون نیاز به تنظیمات پیچیده است و نصب آن به راحتی انجام میشود. دستگاه دارای یک پورت اترنت 100/10 با پشتیبانی از PoE و یک رادیو بیسیم داخلی است. علاوه بر این، Groove 52 با قابلیت انتخاب حالت بیسیم 2 یا 5 گیگاهرتز و قدرت خروجی بالا ارائه میشود.
با استفاده از فناوری TDMA Nv2، این رادیو میتواند سرعت گذردهی تا 125 مگابیت را فراهم کند. این مدل مجهز به یک اتصالدهنده N-male و نقاط اتصال پل (Pole) است که به شما این امکان را میدهد تا رادیو را بهطور مستقیم به آنتن متصل کنید یا از یک کابل آنتن استاندارد استفاده نمایید.
برای تسهیل نصب و تراز، این رادیو دارای نشانگرهای سیگنال LED است. Groove 52 برای استفاده در شبکههای بیسیم داخلی و بیرونی طراحی شده است. لازم به ذکر است که این رادیو بهطور پیشفرض دارای آنتن داخلی نیست و شما میتوانید آن را به انواع آنتنهای تک قطبی از جمله آنتنهای سری سالید دیش، سکتور، فلت یا امنی بسته به فرکانس کاری و نوع ارتباط متصل نمایید.
این دستگاه از سیستمعامل RouterOS سطح 3 بهره میبرد و برای ارتباطهای Point to Point (P2P) با توجه به نوع آنتن متصل، قابل استفاده است. همچنین، میتوانید از این رادیو بهعنوان تجهیزات سمت کاربر یا کلاینت در ارتباطهای Point to Multi Point (P2MP) نیز استفاده کنید.
در صورتی که بخواهید از این رادیو بهعنوان نقطه دسترسی (AP) در یک شبکه با چندین کلاینت متصل استفاده کنید، لازم است که مجوز سطح دسترسی بالاتری تهیه نمایید یا از مدلهای دیگر مانند Metal 52 ac، Groove A52 ac یا Groove A52 استفاده کنید.
ویژگی های کلی رادیو وایرلس میکروتیک Groove 52
رادیو وایرلس میکروتیک Groove 52 فاقد آنتن داخلی است و قابلیت اتصال به انواع آنتنهای تک قطبی در سریهای امنی، سکتور، فلت و سالید دیش در فرکانسهای 2.4GHz و 5GHz را دارد. این دستگاه ایدهآل برای استفاده در ارتباطهای وایرلس نقطه به نقطه (Point to Point) است، به شرطی که به آنتن مناسب متصل شود. همچنین، میتوان از آن بهعنوان تجهیزات سمت کاربر یا کلاینت (CPE) در ارتباطهای وایرلس یک نقطه به چند نقطه (Point to Multi Point) نیز استفاده کرد.
این رادیو دارای مشخصات وایرلس در دو فرکانس 2.4GHz و 5GHz است. دستگاه یک پورت اترنت با پشتیبانی از سرعت 10 و 100 مگابیت بر ثانیه دارد و مجهز به پردازنده 600 مگاهرتزی تک هستهای است. همچنین، 64 مگابایت حافظه RAM و 16 مگابایت فضای ذخیرهسازی FLASH برای ذخیره دادهها در نظر گرفته شده است.
حداکثر توان مصرف انرژی این رادیو 6W است. برای اتصال به آنتن بیرونی، این دستگاه دارای یک کانکتور N-type خروجی است. سیستمعامل این دستگاه RouterOS است که در سطح دسترسی Level 3 قرار دارد. این رادیو همچنین دارای گواهینامهها و تائیدیههای بینالمللی از جمله CE، FCC، IC، EAC و ROHS است.
بدنه دستگاه ضد آب است و ابعاد آن 177x44x44 میلیمتر با وزن 193 گرم میباشد، که آن را به دستگاهی مقاوم و قابل حمل تبدیل میکند.
لوازم همراه رادیو وایرلس میکروتیک Groove 52
لوازمی که در بسته بندی این رادیو وایرلس میکروتیک قرار دارند، شامل موارد زیر میشوند:
- واحد Groove
- حلقه نصب، انژکتور PoE
- آداپتور برق
Specifications
| Details | |
|---|---|
| Product code | RBGroove52HPn |
| Architecture | MIPSBE |
| CPU | AR9342 |
| CPU core count | 1 |
| CPU nominal frequency | 600 MHz |
| Dimensions | 180x49x44mm, 193g |
| RouterOS license | 3 |
| Operating System | RouterOS |
| Size of RAM | 64 MB |
| Storage size | 16 MB |
| Storage type | FLASH |
| MTBF | Approximately 100’000 hours at 25C |
| Tested ambient temperature | -40°C to 70°C |
| Suggested price | $59.00 |
Powering
| Details | |
|---|---|
| Number of DC inputs | 1 (PoE-IN) |
| Max power consumption | 6 W |
| Cooling type | Passive |
| PoE in | Passive PoE |
| PoE in input Voltage | 9-30 V |
Wireless specifications
| Details | |
|---|---|
| Wireless 2.4 GHz/5 GHz Max data rate | 150 Mbit/s |
| Wireless 2.4 GHz/5 GHz number of chains | 1 |
| Wireless 2.4 GHz/5 GHz standards | 802.11a/b/g/n |
| Wireless 2.4 GHz/5 GHz chip model | AR9342 |
| Wireless 2.4 GHz/5 GHz generation | Wi-Fi 4 |
Ethernet
| Details | |
|---|---|
| 10/100 Ethernet ports | 1 |
Other
| Details | |
|---|---|
| PCB temperature monitor | Yes |
| Voltage Monitor | Yes |
| Beeper | Yes |
Certification & Approvals
| Details | |
|---|---|
| Certification | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
Wireless specifications
| 2.4 GHz | Transmit (dBm) | Receive Sensitivity |
|---|---|---|
| 1MBit/s | 27 | -97 |
| 11MBit/s | 27 | -91 |
| 6MBit/s | 27 | -93 |
| 54MBit/s | 24 | -75 |
| MCS0 | 27 | -93 |
| MCS7 | 23 | -70 |
| 5 GHz | Transmit (dBm) | Receive Sensitivity |
| 6MBit/s | 27 | -93 |
| 54MBit/s | 23 | -75 |
| MCS0 | 26 | -93 |
| MCS7 | 22 | -70 |

دیدگاهها
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.